Prechod práv a povinností: oznámenie o platnej zmene

Novinky

Komentáre vypnuté na Prechod práv a povinností: oznámenie o platnej zmene / 5. októbra 2018

Priatelia, chovatelia, majitelia plemena Viacfarebný pudlí pes! Dovoľujeme si Vám oznámiť nižšie uvedenú platnú zmenu.

Z Výročnej Členskej Schôdze (VČS) vyplynul návrh uznesení, ktorý VČS schválila dňa 16.06.2018 na Kamennom mlyne.

Uznesenie č.1:

Neuznané plemeno – Viacfarebný pudlí pes prechádza od 01.01.2019 pod správu v Klube málopočetných plemien (KCHMPP), prechod práv a povinností je zabezpečený. Uznesenie schválené jednohlasne a celoplošne. Z uvedeného dôvodu pristúpime aj k zmene stanov v príslušnom bode 3.5. 

Uvedená zmena je platná rozhodnutím výboru SKCHP dňa 06.06.2018. na základe Circularu FCI 42/2012, ktorý upozorňuje, že dvojfarebné pudle pripomínajúce psi, nemôžu byť za žiadnych okolností nazývané „Pudel“, ani v preukazoch pôvodu ani v katalógu výstavy, ani na žiadnych oficiálnych dokumentoch. Slovenský klub chovateľov prijal názov pre tieto psi: Viacfarebný pudlí pes, už v roku 2012. Vzhľadom na to, že SKCHP bola zverená správa len plemena Pudel, je nutné previesť správu plemena pod Klub málopočetných plemien psov. V KCHMPP ich príjmu, ako neuznané plemeno, ktoré nemá štandard FCI.

Zdravotné podmienky chovnosti v SKCHP boli rovnaké ako pre plemeno pudel. Vhodnosť použitia v chove, bola na základe Popisnej prehliadky jedinca.

Ďakujeme Vám za spoluprácu a prajeme veľa úspechov.

Výbor SKCHP.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress